“Moja dusza, moje ciało..”

Moja dusza chce wzlecieć,
Moje ciało chce umrzeć.
Mój umysł chce żyć.
Moje serce chce bić.

Mój szpik chce produkować krew,
moje nerki chcą oczyszczać krew,
moje ręce chcą ją z żył upuszczać,
lecz nogi chcą nadal podążać.

Błądzę w ciemnościach świata
Znalazłam się na rozstaju dróg,
szukam małego światła,
Co wskaże gdzie pójść mam.

Na razie ślepa, głucha jak ściana
szukam na oślep jednej z dróg.
Powoli zatracam sens szukania.
Po co to wszystko? Gdzie dalej iść mam?

“Chcę uciec stąd”

Moja dusza chce unieść się wysoko,
wzlecieć nad Ziemię i polecieć daleko.
Chce uwolnić się od tego świata,
który ją otacza, pełen niezrozumienia.

Moje serce chce poczuć wolność.
Zranione, zgaszone szuka ratunku.
Podziurawione przez ból,
chce znaleźć spokój.

Moje płuca chcą odetchnąć
świeżym powietrzem,
To któro je otacza jest
zatrute przez świat wokół.

Moje nerki chcą mnie oczyścić
z toksycznych substancji.
Niestety wokoło jest ich zbyt dużo,
aby usunęły je wszystkie.

Moja odporność na to co mnie otacza
słabnie, powoli staję się obojętna.
Wszystko traci swój sens.
Zatracam się w bezczynności…

Song: Ira “Ikar”:

“Jestem czy mnie nie ma?”

Jestem nikim, żyję w cieniu.
Jestem opadającym liściem z drzewa.
Jestem gwiazdą, która straciła swój blask.
Jestem cieniem swojego cienia.

Jestem samotną duszą czekającą na spełnienie,
które nigdy nie nadejdzie.
Jestem podmuchem wiatru, który przynosi radość,
ale w końcu nikt go nie chce.

Każdy woli być smutny, zły.
Chciałam to zmienić.
Chciałam pomóc każdemu.
Widać nikt nic nie potrzebuje.

Jestem zawadą świata, która nie powinna istnieć.
Jestem ukojeniem duszy szukającym ukojenia.
Jestem łaską, której nie potrzeba.
Jestem zbiorem węży kuszących do złego.

Jestem kobietą szukającą uniesień.
Jestem poetą szukającym natchnienia.
Jestem osobą, której nie powinno już być.
Jestem strzępem uczucia, które zgasło.

Jestem pragnieniem, które nigdy nie zostanie zaspokojone.
Jestem marzeniem, które nigdy nie zostanie spełnione.
Jestem duchem, który zbłądził na Ziemi i pozostał w ludzkim ciele.
Jestem młodością, która szybko przemija.
Jestem płomieniem, który choć chce nie może zgasnąć.

Po co jestem? Ja która krzywdzi istoty tego świata, samotna dusza.
Po co jestem? Jeśli nie wiem po co żyję.

Jestem złym duchem, który ogarnął duszę dziewczyny.
Chcę spełnić marzenia, ale po co skoro jedno zostało zatracone.

Po co to wszystko? Nie lepiej byłoby umrzeć?

Nikt nie słucha mojego wołania.
Nikt nie patrzy na me cierpienie.
Wszyscy widzą to co chcą widzieć.
Pogodę ducha, gadatliwość.
A to moja powierzchowność.
Mojej głębi nikt nie zna.
Nawet nie wiem czy ja ją znam…

“Lodowa Dama”

Moje życie jest kruche jak lód.
Stąpam po jego cienkiej tafli,
Od stóp przenika mnie chłód.
Jeden zły ruch i lód się zawali.

Idę niepewnie przed siebie,
Nie wiem co zrobić by dojść do celu…
Czy mam zaufać sobie?
Czy muszę szczęścia nowego poszukać?

Jeden krok dzieli mnie od śmierci.
Zimno przenika mnie coraz głębiej.
Wszystko mi się już w głowie kręci.
Nie wiem co zrobić, by mi było cieplej.

Ścieżki, którą stąpam nie jestem pewna.
Świat, w którym żyję zniechęca do bycia.
Świadomie podążam w innym kierunku.
Ślizgam się po mej drodze życia…

Song: Evanescence “Lithium”

“Szatańskie myśli…”

Czemu Diabeł istnieje?
Po co kusi mnie?
Co mam z grzechu?

Chwila zapomnienia,
godziny nieszczęścia,
wyrzuty sumienia.
To wszystko co mi szatan da.

Dlaczego jednak go słucham?
Czemu w grzechu trwam?
Po co czynie to?

Świat jest pełen zła.
Każdy z nas tak ma,
Jeden grzeszy więcej, drugi mniej.
Nie bój się zatem mnie,
Jestem jedynie człowiekiem…